N Ě C O  O  M N Ě

 

Velmi rád cestuji, a to především nezávislým způsobem - se stanem a spacákem, tak abych byl soběstačný a mohl kdykoliv a kdekoliv přežít po určitou dobu. Rád poznávám nová místa, kultury a zajímavosti. Především mám rád přírodu a hory (čím vetší tím lepší). Rád podnikám extrémní túry, kde je možno zažít něco nového. Cestovat se snažím vždy když to dovolí čas a finance. Jsou to především větší cesty každé léto, ale i menší výlety v průběhu roku. Víc se dozvíte v kapitole cestování a z některých hotových stránek mých cest.

Mým dalším zájmem je architektura. Tu jsem vystudoval, nyní pracuji v oboru a baví mě to. Projektujeme rodinné a bytové domy, administrativní budovy, plány zástavby území, novostavby i rekonstrukce. Většinu práce dělám na počítači - návrhy a studie, 2D stavební výkresy, 3D modely a vizualizace. Pracuji v programech AutoCAD, ArchiCAD, MicroStation. Víc o tomto v kapitolách architektura a škola a práce.

Mnoho času věnuji také grafice a digitálnímu zpracování fotografie a videa. Skenuji, upravuji a tisknu obrázky. Natáčím VIDEO na mých cestách a různých akcích a poté ho zpracovávám. Vše provádím digitální cestou při současném střihu, titulkování, přidáním efektů, hudby a dubbingu. Výsledkem jsou téměř profesionální filmy - dokumenty na videokazetách MiniDV, na CD (ve formátu DivX při optimalizaci kvality 1/2-1 h videa na CD) nebo na DVD. Vše je dovedeno do konce včetně grafických přebalů CD, prezentací a návodů.

Pro svou potřebu a prezentaci vytvářím webové stránky, kde je to právě také hodně o grafice a struktuře. Nedílnou potřebou je internet a to především pro získávání informací a dat k dalším činnostem. Jsem výhradně proti chatování "jen tak" - to považuji za ztrátu času. Při mých časově náročných činnostech nemohu mít ticho, a tak mně vždy hraje nějaká moje oblíbená hudba. Je to mnoho českého i zahraničního rocku a popu, nechybí ani dream, relax, instrumental či něco romantického.

Ze sportu kromě zmíněné pěší turistiky a cyklistiky mám rád plavání, nejlépe v teplém moři. Dále mám v oblibě téměř všechny zimní sporty, přestože celkově dávám přednost teplu. Skvělé jsou výlety na běžkách zasněženou krajinou, a to i několikadenní s přenocováním ve stanu. Klasický sjezd mě také ještě neomrzel, ale poslední dobou jezdím více na snowboardu a čím lépe mi to jde tím více mě to baví.

Můj život hodně ovlivnila moje velká (dosud a asi i navždy největší) cesta na americký kontinent. Strávil jsem tam rok a čtvrt svého života a získal zkušeností a zážitků jako za deset let života v Čechách. Podstatně jsem si zlepšil angličtinu, zjistil jaká je "Amerika" ne jen z pohledu turisty či médií a procestoval obrovský kus přírodního i kulturního světa od Panamy na sever přes všechny státy až po USA. Více o tomto všem je na vlastních stránkách.

 

Vaše názory, dotazy a případné připomínky rád uvítám na mém emailu

Zpět na rozcestník
Zpět na rozcestník

Poslední aktualizace 21.10.2006